Ciekawe cytaty

Ponieważ, ani topór, ani włócznia czy też ostrze nie dosięgło mojego syna dzisiaj, będzie teraz znany jako Bjorn Żelazny.

Ragnar

Filmiki

Tło do akwarium – jakie wybrać?

Jako posiadacze akwarium często poświęcamy im maksymalną uwagę, dążąc do tego, by uzyskały one jak najlepszy dla nich wygląd i stały się niezwykłą dekoracją naszego domostwa. To właśnie w tym celu dobieramy do nich różnego rodzaju ozdoby i akcesoria. Na bieżąco sięgamy po różne odmiany roślinności, kolorowe kamyczki i niecodzienne odmiany żwirków. Totalną metamorfozę możemy natomiast przeprowadzić przy pomocy specjalnej tapety. Tło do akwarium momentalnie zmieni prezencję całego naszego zbiornika. Sprawi, że z przyjemnością będziemy na niego patrzeć, a i nasze rybki lepiej się w nim poczują.

Tło do akwarium

Tła mogą być albo jednolite, albo strukturalne. Pierwsze (jednolite) są nieco popularniejsze, co wynika z ich uniwersalności i wysokiej estetyki, dlatego to je omówimy sobie na samym początku. Przeważne występują w ciemnych kolorach. Zwykle są czarne, szare lub granatowe. Tła jednolite sprawiają, że cały nasz akwen zaczyna wyglądać dużo lepiej, bo zostaje świetnie zaprezentowany i wyeksponowany. Czerń czy nawet grafit w optyczny sposób podbijają nasycenie pozostałych kolorów. Przy okazji są jednak na tyle neutralnymi barwami, że nie zmieniają jakoś drastycznie wyglądu całego akwarium. Tworzą w nim wyjątkowy klimat. Doskonale komponują się zarówno z zielenią, jak i barwami samych gatunków ryb – m.in. gupikami, które odznaczają się fantazyjnymi i różnokolorowymi ogonami. Tła jednolite są też dość tanie, nieco tańsze od tapet strukturalnych, a to też dla niektórych będzie jakaś zaleta.

Jeżeli jednak zależy nam na tym, by akwarium uzyskało naprawdę niepowtarzalny i wyjątkowy wygląd, bo sami jesteśmy osobami dość kreatywnymi, wybierzmy tło akwarium strukturalne, które w porównaniu z tłem jednolitym jest znacznie ciekawszym wyrobem. Charakteryzuje się naprawdę niecodziennym designem. Płynnie wchodzi w rolę głównej i niesamowicie oryginalnej ozdoby całego akwarium. Zapewnia nam świetny efekt wizualny – efekt trójwymiarowy, którego nie jesteśmy w stanie uzyskać przy pomocy klasycznego dwuwymiarowego tła jednolitego. Powierzchnie tapet strukturalnych nie są bowiem gładkie. Występują na nich różnego rodzaju nierówności oraz wypukłości, które odpowiadają za generowanie efektu trójwymiarowego. Jeżeli tylko dobrze dopasujemy takie tło do aktualnego wyglądu naszego akwarium, uzyskany z jego pomocą efekt na pewno zaskoczy nas samych. Będzie wprost piorunujący. Tła strukturalne wyjątkowo dobrze wpływają na ogólną wartość wizualną sztucznych zbiorników i to właśnie sprawia, że fani akwarystyki wprost je uwielbiają.

Tapeta do akwarium

Ale oczywiście to, co uchodzi za lepsze lub bardziej nietypowe, zwykle jest też droższe. Strukturalna tapeta do akwarium na pewno będzie nas kosztować nieco więcej niżeli tło jednolite. Pewne trudności możemy mieć też z jej zdobyciem. Tła strukturalne nie są aż tak popularne, tak więc w sklepach akwarystycznych występuje ich mocno ograniczony wybór. Najlepiej zatem szukajmy ich przez Internet. Zamawiając tło strukturalne online, najprawdopodobniej uda nam się też mniej za nie zapłacić.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Tło do akwarium – jakie wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...