Ciekawe cytaty

Ponieważ, ani topór, ani włócznia czy też ostrze nie dosięgło mojego syna dzisiaj, będzie teraz znany jako Bjorn Żelazny.

Ragnar

Filmiki

Wikingowie – oglądaj S04E18 online

Serial „Wikingowie” opowiada historię niezwykle ambitnego Ragnara Lothbroka, który był największym bohaterem swoich czasów. Dąży on do odkrycia cywilizacji po drugiej stronie oceanu, wywołując przy tym liczne konflikty. Ragnar jest jednocześnie wojownikiem, oraz wyznawcą tradycyjnej wiary w bogów, dzięki czemu możemy dowiedzieć się nieco więcej o ówczesnych wierzeniach w bogów: Odyna, Freja, Lokiego, czy też Thora. Wielu uważa Ragnara za potomka Odyna, który jest patronem wojowników poległych w walce, ale jednocześnie boga ciekawości.

Oprócz motywów wojennych, w serialu pojawia się wiele historii związanych z rodziną i bratestwem między Wikingami. Warto dodać, że serial to nie tylko opowieść o Ragnarze, w serialu jest wiele ciekawych wątków związanych z innymi bohaterami, jak np. żony Ragnra – Lagarthy, która również jest wojowniczną, brata Rollo, bardzo zazdrosnym z powodów sukcesów Ragnara, czy też o mnichu Athelstanie, który toczy walkę pomiędzy wiarą chrześcijańską, a pogańskimi obyczajami wikintów.

Ankieta

Ulubiona postać

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...